Запорожский Городской Союз Предпринимателей "Ника"

Главная » 2020 » Март » 4 » Ставка єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю
21:08
Ставка єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю

Ставка єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю

Для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок встановлюється у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Єдиний внесок сплачується із суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Для підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок для працюючих осіб з інвалідністю встановлюється у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску (норма діє з 01.01.2019 - відповідно до закону України від 23.11.2018 № 2628-VIII).

Тобто, з 01 січня 2019 року норма щодо застосування роботодавцями ставки єдиного внеску 8,41% поширюється і на фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

Зверніть увагу, що пільг щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату пенсіонерів, які є найманими працівниками, не передбачено.

Зазначена норма передбачена п. 1 частини першої ст. 7, част. тринадцятою ст. 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

Важливо для платників ПДВ!

З 01 січня 2020 року декларація подається за оновленою формою

01 січня 2020 року набув чинності наказ МФУ від 20.11.2019 № 488 "Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року N 167".

Наказом № 488 внесено зміни:

- до форм податкової декларації з ПДВ,

- уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок та розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України,

- до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Зміни до форми податкової декларації з ПДВ:

- актуалізовано формат для зазначення загальної інформації (електронної адреси; серії та номера паспорта; банківських реквізитів; звітного періоду ("місяць/квартал") у додатках 2 та 3 до декларації). У додатку 4 до декларації виключено графи "МФО".

- деталізовано порядок відображення у розділі I декларації "Податкові зобов'язання" обсягів операцій з вивезення товарів за межі митної території України (після рядка 2 додано нові рядки: - рядок 2.1 "операції, що оподатковуються за нульовою ставкою";- рядок 2.2 "операції, що звільнені від оподаткування". Колонки "А" та "Б" рядка 2 декларації не заповнюються).

- з рядка 5 декларації виділено окремий рядок 5.1 «у тому числі операції, що звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди))».

Такі зміни внесено також до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Зміни, внесені в (Д6) (додаток 6) до декларації

- у зв’язку з скасуванням "Звіту про суми податкових пільг" (суб'єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності) у новій редакції викладено (Д6) (додаток 6) до декларації: назву додатка 6 змінено на "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю (Д6)".

Довідники податкових пільг розміщено на вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua у розділі "Довідники" (підрозділ "Довідники пільг") за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

У разі відсутності коду пільги у довідниках податкових пільг станом на дату подання декларації у графі 2 таблиці 2 (Д6) (додаток 6) проставляється умовний код "99999999".

Сума податку, не сплачена до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги, вказується в графі 4 таблиці 2 (Д6) (додатка 6) до декларації, та розраховується окремо для кожної з податкових пільг.

Зміни в декларуванні податкових зобов'язань з ПДВ для осіб, не зареєстрованих платниками податку на додану вартість

- форму Розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, доповнено таблицею для здійснення розрахунку уточнення податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, яка, зокрема, передбачає нарахування самостійно платником суми штрафу у зв'язку з виправленням помилок у разі, якщо внаслідок уточнення збільшується сума нарахованих податкових зобов'язань.

Вищезазначені нововведення набрали чинності з 01.01.2020 року, тож у поточному році податкова декларація подається за оновленою формою.

Детальніше про зміни у формі та заповненні декларації у листі ДПС України від 31.01.2020 № 1617/7/99-00-07-03-02-07, який розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/74330.html

 

 

До уваги платників податків: правильно заповнюйте реквізити бюджетних рахунків

 

Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків та рахунків для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщена:

 

- на вебпорталі ГУ ДПС у Запорізькій області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

- у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом». При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

 

 

Декларування 2020

Задекларуйте доходи, отримані в 2019 році

З початку року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Податкова декларація про майновий стан і доходи обов’язково подається при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи),

- доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання;

- успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

- доходи від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема: - дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році - 1043,25 грн),

- інвестиційні доходи;

- доходи з іноземних джерел;

- доходи у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо її загальна сума перевищує у 2019 році - 2690 грн.;

- доходи від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року (у 2019 році – 208 650 грн.);

- доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;

- в інших, передбачених Кодексом, випадках.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

При цьому, обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо отримані, зокрема, доходи:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку.

 

 

Платникам ПДВ

Оновлена форма декларації (заповнення додатка 6 щодо податкових пільг)

01 січня 2020 року набув чинності наказ МФУ від 20.11.2019 № 488 "Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року N 167".

Нововведення набрали чинності з 01.01.2020 року, отже у поточному році податкова декларація подається за оновленою формою.

З набранням 01.01.2020 чинності постанови КМУ від 31.10.2018 № 891 скасовано "Звіт про суми податкових пільг" та встановлено, що суб'єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності.

Як наслідок, у новій редакції викладено (Д6) (додаток 6) до податкової декларації з податку на додану вартість:

- назву додатка 6 змінено на "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю (Д6)";

- впроваджено таблицю 2 "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплаченого суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг".

Таблиця 2 (Д6) (додатка 6) заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

Таблиця 2 (Д6) (додатка 6) до декларації заповнюється у розрізі податкових пільг, які використовуються платником податку, відповідно до коду пільги, визначеного згідно з довідником пільг.

Дані щодо найменування та коду відповідної пільги згідно з довідниками пільг вказуються в графах 2 "Найменування податкової пільги" та 3 "Код податкової пільги згідно з довідником пільг" таблиці 2 (Д6) (додатка 6) до декларації.

Довідники розміщено на вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua у розділі "Довідники" (підрозділ "Довідники пільг") за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

У разі відсутності коду пільги у довідниках податкових пільг станом на дату подання декларації у графі 2 таблиці 2 (Д6) (додаток 6) проставляється умовний код "99999999".

Сума податку, не сплачена до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги, вказується в графі 4 таблиці 2 (Д6) (додатка 6) до декларації, та розраховується окремо для кожної з податкових пільг.

Порядок визначення сум ПДВ, не сплаченого платником податку до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, викладено в новому розділі V 1 Порядку - Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Обсяги операцій з придбання товарів/послуг на митній території України у осіб, які не зареєстровані як платники податку, необоротних активів (без податку на додану вартість), що використані в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ, не враховуються у такому розрахунку.

За операціями, які оподатковуються за нульовою ставкою податку чи за ставкою 7%, сума податкових пільг з ПДВ не обраховується та відповідно у (Д6) (додатка 6) не відображається.

Розрахунок суми податкових пільг з ПДВ за звітний (податковий) період здійснюється без наростаючого підсумку з початку звітного року.

Сума податкових пільг з ПДВ обраховується у тому звітному (податковому) періоді, в якому здійснено операції, що звільняються від оподаткування ПДВ.

Детальніше про зміни, внесені наказом МФУ від 20.11.2019 № 488 викладено у листі ДПС України від 31.01.2020 № 1617/7/99-00-07-03-02-07, який розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням:

https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/74330.html

 

 

 

До уваги неприбуткових організацій

Подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації і фінансової звітності

Неприбутковими підприємствами та організаціями, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається за базовий звітний (податковий) рік - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом МФУ від 17.06.2016 №553 (в редакції від 28.04.2017 №469).

Разом зі Звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації обов’язково подається річна фінансова звітність, яка є додатком та невід’ємною частиною Звіту.

Звертаємо увагу, що фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (форми № 1-м, 2-м) та спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (форми № 1-мс, 2-мс) за 2019 рік подається за оновленою формою, затвердженою наказом МФУ від 25.02.2000 № 39 (у редакції від 25.02.2019 №226).

Отже, неприбуткові підприємства, установи та організації повинні подавати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність за 2019 рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 2 березня 2020 року.

При цьому, Податковим кодексом передбачені особливості подання Звіту професійними спілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок, які звітують лише у разі порушень вимог п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Тобто, професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, які відповідають вимогам та ознакам «неприбутковості», можуть не подавати Звіт.

Зазначена норма передбачена п. 46.1 та 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України.

 

Просмотров: 277 | Добавил: kolyaka | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вторник, 23.04.2024, 15:34
Приветствую Вас Гость

Поиск

Календарь

«  Март 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архив записей

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 54

Друзья сайта

  • Асамблея ГО МСБУ
  • Политическая партия "Новая жизнь"
  • Верховна Рада України
  • Офіційний портал Запорізької міської влади
  • ТОВАРИСТВО ПІДПРИЄМЦІВ "КРАЙ"
  • Статистика


    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0