Запорожский Городской Союз Предпринимателей "Ника"

Главная » 2012 » Декабрь » 20 » Податок на прибуток підприємств. Новий порядок сплати.
20:24
Податок на прибуток підприємств. Новий порядок сплати.

 

                                           ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

                                      

Податок на прибуток підприємств. Новий порядок сплати.

 

         Які зміни будуть діяти в порядку сплати податку на прибуток  з 2013 року?

 

З 01.01.2013 року для платників податку на прибуток (крім сільськогосподарських виробників) передбачений новий порядок надання звітності та сплати податкових зобов'язань. Новий порядок передбачений пунктом 57.1 статті 57 та пунктом 2 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі - ПКУ).  

Щомісячний авансовий внесок з податку на прибуток з 2013 року повинні сплачувати підприємства у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період  перевищують 10 мільйонів гривень. Такі авансові внески сплачуються у строки,  встановлені для місячного податкового періоду, та розраховуються самостійно у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік. При цьому податкові декларації за І квартал, півріччя, 9 місяців подавати не потрібно. Податкова декларація буде подаватись тільки за наслідками звітного року.

Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подачі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

 

Оскільки дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається з березня поточного року по лютий наступного року, які суми необхідно буде сплатити у січні та лютому 2013 року?

 

        Платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію , сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця (новий пункт 2 підпункту 4 розділу ХХ ПКУ).

       Авансові внески в січна та лютому необхідно сплачувати тільки у 2013 році, в наступних роках ці суми не сплачуються.

        

За яких умов підприємства не будуть сплачувати авансові внески?

 

Підприємства, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний період не перевищують 10 млн гривень, авансові внески не сплачують, а податкове зобов’язання сплачується на підставі податкової декларації  за звітний рік.

 

 

Просмотров: 670 | Добавил: kolyaka | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Воскресенье, 20.09.2020, 04:03
Приветствую Вас Гость

Поиск

Календарь

«  Декабрь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 52

Друзья сайта

  • Асамблея ГО МСБУ
  • Политическая партия "Новая жизнь"
  • Верховна Рада України
  • Офіційний портал Запорізької міської влади
  • ТОВАРИСТВО ПІДПРИЄМЦІВ "КРАЙ"
  • Статистика


    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0